T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle düzenlenen programda basın mensuplarımız ile bir araya geldi. Karaçay Beymail Kafe'de düzenlenen kahvaltı programına Vali Yılmaz'ın yanı sıra Vali Yardımcıları Hakan Yavuz Erdoğan, Aziz Onur Aydın ve Yunus Emre Şahin, Gazeteci Cemiyetleri Başkanları ve basın mensupları katıldı.
Programda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlayarak, “4 yılı birlikte tamamladık. Bu süreçte hep desteğinizi gördüm, çok teşekkür ediyorum. Çok zorlu zamanlarımız oldu. Asırların felaketi bir depremi birlikte yaşadık. Bu mücadeleyi devlet olarak, millet olarak başarıyla verdik, veriyoruz. Osmaniye olarak en başarılı şekilde bu mücadeleyi yürüttüğümüzü düşünüyorum. Depremin ilk anından itibaren arama kurtarma, barınma ihtiyacının karşılanması sağladık, sosyal donatılarıyla birlikte Türkiye’nin en büyük, en güzel konteyner kentini kurduk, vatandaşlarımızı oraya kavuşturduk. Daha sonra konteyner çarşılarımızı kurduk. Kalıcı konutlarımızı hızlı bir şekilde vatandaşlarımıza vermeye devam ediyoruz. Allah’ın izniyle bu yılın sonuna kadar konut ihtiyacımızın %90’ını tamamlamış olacağız. Depreme son derece dayanıklı, radya temel üzerine, kalıp tünel, en sağlam şekilde inşa ediliyor ve bunlara hemşehrilerimizin kavuşması beni gerçekten çok mutlu ediyor. ”diye konuştu. Tamamlanan Karaçay Su Parkı ve Batı Kavşağı Projelerinden de söz eden Vali Yılmaz, “Batı Kavşağı zamandan ve yakıttan tasarruf sağladı, her anlamda çok kıymetli. Doğu, güneydoğuya giden ve doğu güneydoğudan gelen insanlarımızın Osmaniye'mize giriş çıkış yapabilmeleri için muhteşem bir kolaylık, muhteşem bir konfor oldu. Zorkun Yolumuz hakikaten çok güzel. Zorkun nüfusu yaklaşık 100 Bini buluyor hatta haftasonları 120 Bini buluyor. Dumanlı yolu vardı yapılmamış, onu yaptık. İl Özel İdaresi olarak beton santrali kurduk, asfalt santralini kurduk. İl Özel İdaremizi daha da güçlendirdik.”dedi.
Eğitim konusunda Osmaniye’nin iyi bir noktada olduğunu belirten Vali Yılmaz, “Sadece sınava giren çocuklarımızın puanını aldığınızda Türkiye’de beşinciyiz şu anda. İlk bine 27 öğrencimiz girdi. Bir toplumun geleceğinin eğitimde olduğuna yürekten inanıyorum. Eğitim kalitemiz ne kadar artarsa geleceğimiz de o kadar güçlü ve güvende olacaktır."dedi. Vali Yılmaz konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi, "Geldiğim günden beri Osmaniye’mize ne kazandırabiliriz mantığıyla, heyecanıyla çalıştım, geldiğimdeki heyecanım aynı devam ediyor, hiç eksilmedi hatta arttı. Hemşehrilerimizi memnun edebilmek, onların gönlüne dokunabilmek en büyük hayalimiz, en büyük idealimiz. Hamdolsun bu 4 yıllık süreçte bunu başardığıma inanıyorum. Bunu da en güzel sizler bana yansıtıyorsunuz.”dedi. Vali Yılmaz, sözlerinin sonunda basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını bir kez daha kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, konuşmasının ardından basın mensuplarımızın sorularını yanıtladı, görüş ve önerilerini dinledi.